Evalds Vasilevskis ©

Built with Berta.me

  1. Atsaucoties uz Imanta Ziedoņa aicinājumu dibināt amata biedrības, brālības un iekļauties Latvijas Kultūras fonda atjaunināšanā, mūsu kopā sanākšana tika apstiprināta 1990. gadā kā Latvijas Kultūras fonda kopa "Pūdnīku skūla".

    Viens no mūsu deklarētajiem mērķiem bija un ir arī tagad, mēģināt pasargāt podnieku amatu no iznīcības. Esam aktīvi darbojušies, rīkojot izstādes, plenērus u.c. visā Latvijas teritorijā un ārī aiz tās robežām. Mums nezināmu iemeslu dēļ, Latvijas Kultūras fonda darbībā iestājās panīkums un, lai būtu iespējams pieturēties pie nospraustajiem mērķiem esam dibinājuši TRADICIONALŪS ZINEIBU TUREITOJU BĪDREIBA "PŪDNĪKU SKŪLA", saglabājot pārmantojamību un iegūstot patstāvību 2013. gada 19. martā.

    Ikdienas darbā uzņemot interesentus savās darbnīcās popularizējam amatu, skaidrojam cilvēkiem cik svarīgi ir saglabāt zināšanas, kas krātas gadu simtiem, neskaitāmu paaudžu laikā. Esam arī iesaistījušies Nemateriālās kultūras mantojuma valsts aģentūras rīkotajās "Tradicionālo prasmju skolās". Sadarbojamies arī ar citiem sava amata brāļiem, kas darbojas Tautas mākslas studijās. Esam palīdzējuši gan ar zināšanām, gan ar padomiem, uzūvējot keramikas apdedzināšanas cepļus jaunajiem censoņiem, kas nolēmuši podnieka amatu uzskatīt par savu dzīves veidu dažādās Latvijas vietās – Bauskā, Raunā, Vidrižos, Suntažos, Subatē, Bruknā, Pilsrundālē, Vecsaulē, Liepājā.

  2. 2014. gada jūlijs, cepļa izņemšana Latgales mākslas un amatniecības centrā Līvānos. 

    Keramikas apdedzināšanas cepli atverot: 

    Pūdnīku skūlas dibinātāji – Evalds Vasilevskis, Stanisavs Viļums un Ilmārs Vecelis